elasteaed.ee on keskkond, et lihtsustada lasteaedade tööd ja tuua lasteaias toimuv väga lihtsalt jälgitavaks ka lapsevanemale.

Tänapäevases e-riigis on loomulik, et ka lasteaiaõpetajad saaksid kõik vajalikud sissekanded ja dokumendid säilitada ja täita paberivabalt.
Samuti saavad kõikide dokumentidega ja teavitustega tutvuda lapsevanemad, et olla igati kursis oma laste tegevusega lasteaias.
Keskkonna eesmärk on lihtsustada igapäevast asjaajamist ja täiendada suhtlemisvõimalust lastevanemate ja lasteaiaõpetajate vahel.

Kogu tegevus on paberivaba ja arhiveeritud, seega alati ka kättesaadav. Keskkonna kasutamine on väga lihtne ja arusaadav ka algteadmistega arvutikasutajale.
Arendamisel on lähtutud lihtsast põhimõttest – kõik on mõne kliki kaugusel.

Lapsevanema konto taotlemine – kuidas saab lapsevanem eLasteaia kasutajaks?

E-päeviku kasutamiseks ei ole soovitav kasutada Internet Explorerit.

Päevikusse sisenemiseks tuleb minna aadressile

https://elasteaed.eu/#home 

Seejärel tuleb toimida järgnevalt:

•  Kui lasteaed ei ole veel Teie andmeid süsteemi sisestatud, palun vajutada linki: esita andmed ja taotle kontot.

• Kui lasteaed on andmed (ja õige meiliaadressi) juba süsteemi sisestanud, palun vajutage linki: saada mulle ligipääsuandmed ning pärast andmete sisestamist (täitke ära nõutud väljad) saadetakse taotlus eLasteaia administraatorile.

Pärast taotluse heakskiitu (kuni 1-2 tööpäeva) saabub sisestatud e-posti aadressile kiri, mis annab edasised juhised. Võimalik on määrata kasutajale salasõna või siseneda ID kaardi abil.